Kit képviselsz?
Az Isten egyháza azt
mondja Istennek: Itt vagyok, hogy teljesítsem akaratod Istenem.
Folyamatos elérhetőség és rendelkezésre állás! - Jézus szolgálatának
sikere ebben volt.
Jn. 5,19- 20
Megszólalt tehát Jézus, és ezeket mondta nekik: „Bizony,
bizony, mondom néktek: a Fiú önmagától
semmit sem tehet, csak ha látja, hogy mit tesz az Atya; mert amit ő
tesz, azt teszi a Fiú is, hozzá hasonló módon. Mert az Atya
szereti a Fiút, és mindent megmutat neki, amit ő tesz.
Sőt még nagyobb feladatokat is fog rábízni, hogy ti
csodálkozzatok.
Jn. 5,30
Én önmagamtól nem tehetek semmit:
ahogyan tőle hallom, úgy ítélek; és az én ítéletem igazságos,
mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak az akaratát, aki
elküldött engem.”
Meg kell látnunk, hogy
sok kudarc azért van a hívő életünkben mert a magunk akaratát
cselekesszük. Emberekkel agyi birkózásba kezdünk és próbálkozunk
meggyőzni őket , ahelyett, hogy az Isten akaratát képviselnénk.
Mivel fiak vagyunk, nekünk
is ki akarja magát jelenteni az Isten, ehhez időt kell töltened Vele. Vegyél kijelentést /lásd meg, hogy mit akar tenni az Isten
veled és a környezeteddel/.
Jn. 14,21
Aki befogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret
engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám; én
is szeretni fogom őt, és kijelentem neki
magamat.”
Ez a különbség siker
vagy kudarc között, hogy Jézus nevében vagy a saját nevedben
cselekszel.
A tanítványok sikere
ebben rejlett.
ApCsel. 8,26
Az Úr angyala pedig így szólt Fülöphöz:
„Kelj fel, és menj Dél felé a Jeruzsálemből Gázába vezető
útra, amely néptelen.”
ApCsel. 10,2- 4
Egész házanépével
együtt kegyes és istenfélő ember volt, aki sok alamizsnát
osztogatott a népnek, és szüntelenül könyörgött Istenhez. Ő
egyik délután három óra tájban látomásban tisztán látta,
hogy az Isten angyala bemegy hozzá, és megszólítja: „Kornéliusz!”
Ő pedig rátekintett, és megrémülve
kérdezte: „Mi az, Uram?” Erre az angyal ezt mondta neki:
„Imádságaid és alamizsnáid emlékeztetőül feljutottak az
Isten elé."
ApCsel. 10,9- 15
Másnap, amíg ők úton
voltak, és a városhoz közeledtek, Péter déltájban felment a ház
tetejére imádkozni. Közben azonban megéhezett, és enni kívánt.
Amíg az ételt készítették, révületbe esett,
és látta, hogy az ég megnyílik, és
leszáll valami nagy lepedőhöz hasonló, amely négy sarkánál
fogva ereszkedett le a földre. Benne volt ebben a föld mindenféle
négylábú és csúszómászó állata, és az ég mindenféle
madara. Ekkor hang hallatszott: „Kelj fel, Péter, öld és
egyél!” Péter azonban így szólt: „Semmiképpen nem, Uram,
mert soha nem ettem semmi közönségest vagy tisztátalant.” De
másodszor is szólt hozzá a hang: „Amit
az Isten megtisztított, azt te ne mondd tisztátalannak.”
ApCsel. 13,2- 3
Egyszer, amikor ezek az
Úrnak szolgáltak és böjtöltek, ezt mondta
a Szentlélek: „Válasszátok ki nekem
Barnabást és Sault arra a munkára, amelyre elhívtam őket.”
Akkor böjtölés, imádkozás és kézrátétel után elbocsátották
őket.
Legyél te is sikeres
Isten akaratának felismerésében és megcselekvésében!
Légy elérhető és állj
rendelkezésére!
Mundrucz Attila
Megjegyzések
Megjegyzés küldése